Bioderma Cilt Bakım Formulü

Tarih: 24 Mayıs 2018 Per 11:54 | Bu yazı 937 kez okundu.

Dermokozmetik markaları arasında yer alan Bioderma, farklı cilt tiplerine özel geliştirdiği ürünleriyle beğeni topluyor. Yaşanılan pek çok cilt probleminin ortadan kaldırılmasına yardımcı olan marka, elbette probleme yönelik ürünler hazırlamayı ihmal etmiyor. Bu duruma örnek teşkil eden Bioderma photoderm ailesi, özellikle güneşten korumaya yönelik ürünlere sahip. Cildin nemini kaybetmesine, kızarmasına ve kaşınmasına neden olan güneş, ayrıca cilt kanseri gibi çok daha ağır sonuçlara yol açabiliyor. Tüm bu etkilerden uzak durmak içinse uygun bir güneş koruyucu krem kullanmanız gerekiyor. Photoderm serisi dahilindeki yüksek koruma faktörlü krem ve spreyler neticesinde cildinizi zararlı güneş ışınlarından koruyabilirsiniz. Üstelik uygulaması oldukça kolay olan ürünler, yan etki bazında da herhangi bir sorunun oluşmasını önlüyor. Tabi bunun için cilt tipinizi çok iyi bilmeli ve buna göre ürün seçmelisiniz.

Cilt bakımı gibi önem teşkil eden güneşten korunmak, ayrıca var olan cilt problemlerinin ilerlemesini de önlüyor. Zararlı güneş ışınları, ne yazık ki uygulamakta olduğunuz cilt bakımının aksamasına neden olabilir. Aynı şekilde kullandığınız herhangi bir ilaçtan dolayı büyük bir sorun yaşamanız da mümkün. Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak içinse uygun bir güneş kremi ya da güneş spreyi tercih etmelisiniz. Tabi koruma faktörünün yüksek olduğuna da dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer düşük faktörlü bir güneş kremi alırsanız, sınırlı seviyede koruma desteğine sahip olursunuz. Yüksek koruma faktörlü bir ürün ise güneşin neredeyse tüm zararlı etkilerinden uzak kalmanızı destekliyor.

Hassas ve Kuruyan Ciltlere Özel Bakım

Cilt bakımı içerisinde yağlı ve karma cilt tiplerine özel bir bakımın uygulanması gerektiği gibi hassas ve kuruyan ciltlere uygun bakımın gerçekleştirilmesi de son derece önemlidir. Bu çerçevede değerlendirilen Bioderma atoderm ürün ailesi, kuruma ve çatlama gibi sıkça yaşanan sorunların ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Çok kuru ve atopik ciltler adına mükemmel hassasiyette bakımın gerçekleştirilmesini sağlayan atoderm ailesi, nemlendirme ve temizleme gibi tüm aşamaların yapılmasını sağlıyor. Üstelik bu esnada cildi daha fazla tahriş etmeksizin yıkayabilir ve arındırabilirsiniz.

Nemlendirici krem kullanımı, vücudun farklı bölgeleri açısından da önem arz ediyor. Sadece yüz bölgesi ile sınırlı kalmayarak tüm vücudun nemlendirilmesi gerektiğini unutmayın. Özellikle duştan çıktıktan sonra uygulayacağınız vücut bakımı neticesinde ipeksi bir cilde kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu esnada kuruyan ve çatlayan cilt sorunlarından da hızlıca kurtulmanız mümkün.

Makyajınızı Hızlıca Temizleyin

Cilt üzerine uygulanan makyaj doğru bir şekilde temizlenmediği takdirde kuruma, sivilcelenme ya da yağlanma gibi etkiler gözlemlenebiliyor. Bu noktada devreye giren Bioderma sensibio ailesi, cildinizi kurutmadan makyaj artıklarını temizlemenizi sağlıyor. Temizleme solüsyonu ve suyu gibi farklı çeşitlere sahip olan ürün grubu, isteğinize uygun olan seçeneği bulmanızı kolaylaştırıyor. Üstelik kuru ve hassas ciltler üzerinde rahatlıkla kullanılabilen ürünler, kızarma ya da yanma gibi etkilerden korunmanıza yardımcı oluyor.

Mükemmel bir cilde sahip olmak adına uygun ürünler kullanmanız gerektiği gibi uygulayacağınız bakımı düzenli hale getirmeyi de unutmayın. Kendinize bakım rutini oluşturarak düzenli bir şekilde temizleme, arındırma ve nemlendirme aşamalarını tamamlayabilirsiniz. Böylelikle düzenli kullanımda gözle görülür sonuçlar elde etmeniz de kolaylaşacaktır.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.