La Roche Posay Cilt Bakım Ürünleri

Tarih: 24 Mayıs 2018 Per 11:54 | Bu yazı 1.217 kez okundu.

Dermokozmetik markaları arasında yer alan La Roche Posay, cilt bakımı adına mükemmel ürünler hazırlıyor. Problemli ve hassas bir cilde sahip kullanıcılardan yağlı cilde sahip kişilere kadar geniş bir kitleye hitap etmeyi başaran marka, buna uygun formüller geliştiriyor. Özel olarak geliştirilen La Roche Posay Effaclar ailesi, özellikle sorunlu cilt tipine sahip kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Sivilce, leke ve yağlanma gibi problemler ile boğuşan kişiler adına özel formüllere sahip olan ürün grubu, cildin arındırılmasını ve sorunlardan kurtulmasını destekliyor. Tabi tüm bakım türlerinde olduğu gibi cilt bakımında da düzenli uygulama son derece önemli. Satın alacağınız ürünü tavsiye edildiği şekilde kullanabileceğiniz gibi cildinizin ihtiyaç duyduğu sıklıkla da tercih edebilirsiniz. Buradaki kilit nokta, cilt bakımını düzenli yapmaktır.

Effaclar grubu içerisinde yüz temizleme jeli, tonik, nemlendirme ve termal suyu gibi çok çeşitli ürünler bulunuyor. Akneli veya sivilceye meyilli bir cildiniz var ise La Roche Posay Effaclar yüz temizleme jelini sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanmayı deneyebilirsiniz. İçeriğindeki termal su ile cildi temizlerken yatıştırmayı başaran ürün, kusursuz bir cilde sahip olmanızı kolaylaştırıyor. Temizleme aşamasından sonra ise tonik kullanarak cildinizi arındırabilirsiniz. Bu iki işlem sonrasında ise gerekli nemi cildinize kazandırmanız gerekiyor. Hali hazırda günlük olarak cildinizi nemlendirmeniz gerektiğini de unutmayın. Effaclar serisi dahilinde yer alan bakım kremleri neticesinde hem cildinize nem kazanımı sunabilir hem de bu esnada cilt yüzeyinde oluşan leke ve sivilce gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle yağlı ciltlerin parlak cilt olarak da tanımlandığı bilinir. Eğer temizleme ve bakım aşamalarını doğru ürünlerle uygun bir şekilde yaparsanız bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Hassas Ciltlere Özel Bakım

Eğer çabuk kızaran ya da kaşıntı gibi etkiler doğuran bir cildiniz var ise tıpkı akneli ciltlerde olduğu gibi özel bir bakım rutini oluşturmalısınız. Tabi bu rutini oluştururken uygun ürünleri kullanmanız son derece önemlidir. La Roche Posay, cicaplast ürünleriyle özellikle çatlamış ve tahriş olmuş ciltlerin onarılmasını sağlıyor. Çevresel etkilerden ya da kullanılan yanlış kozmetik ürünlerinden dolayı cilt sorunları ile boğuşuyorsanız yenilemeyi hızlandıran cicaplast bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Onarıcı balsam olarak kullanılabilen ürünler neticesinde her yaştan kullanıma uygunluk sunan La Roche Posay, aynı zamanda dudak kremi ile çatlamış dudak sorununu ortadan kaldırıyor. Kış aylarında yoğun miktarda çatlayabilen dudak, yaz aylarında yoğun güneşten dolayı da kuruyup çatlayabiliyor. Bu tarz durumlarda dudaklarınıza süreceğiniz cicaplast dudak kremi neticesinde nem kazanımı sağlayabilirsiniz. Bu esnada iyileşme hızının da arttığını gözlemlemeniz mümkün.

Cildinizi Güneşten Koruyun

Temizleme ve bakım gibi aşamaların yanı sıra farklı cilt tiplerine özel güneş koruyucu geliştirmeyi ihmal etmeyen dev marka, güneşin zararlı etkilerinden korunmanızı sağlıyor. Üstelik yağlanmaya meyilli bir cildiniz var ise buna uygun güneş kremi satın alarak cildinizi olumsuz etkilerden koruyabilirsiniz.

Cilt tipiniz ne olursa olsun doğrudan güneş ışığına maruz kalmamanız gerekiyor. Bu tarz bir durum ile zorunlu bir şekilde karşılaşmanız takdirde ise yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi ile cildinizi kolayca korumanız mümkün. Cilt bariyeri üzerinde koruma kalkanı görevi üstlenen La Roche Posay güneş kremleri, ayrıca güneş sonrası bakım ürünleri ile desteklenebilir.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.