Boktan geçen bir sınav daha: Kpss 2016

Tarih: 17 Ekim 2016 Pts 23:26 | Bu yazı 1.862 kez okundu.

YGS, LYS, SBS (eski adıyla OKS), KPSS, DGS… Yaşım itibariyle aklınıza gelecek her türlü sınavdan kendimi mahrum bırakmadım. Çalışsam da çalışmasam da şansımı hep denedim. Geçtiğimiz gün ise KPSS’ye girdim. Tabii ki yine çalışmadan. Ülkedeki olaylardan dolayı boşalan yerlere bir umut bizde geçeriz, sırtımızı devlete yaslayıp rahat ederiz umuduyla girdik sınava. Çalışsan da çalışmasan da soruları görmediğin için insanın içinde hep bir umut oluyor. Çalışan bildiğim yerler gelir inşallah diyor, çalışmayan bir mucize bilmediklerimi bile doğru işaretlerim ve felek döner diyor. Dünkü kazık gibi giren bir sınavın sonrasında yine felek bize dönmedi. Çalışsam da dönmüyor. En azından bunu farkettiğim için çalışmamaya başladım desek yeridir. Bir güç sanki bu sınavlardan kazanıp da bir yere gelmeyeyim diye uğraşıyor. Buna bazılarınız kaderde diyebilirsiniz.

Ama bu yıl girdiğim sınav daha bir başkaydı. KPSS’de bu yıl çıkan genel kültür sorularına bir göz atsanız demek istediğimi rahatça anlayacaksınız. Önlisans düzeyinde bir sınav olduğu için genelde giren kişilerin yaşları 22-25 arası değişiyordur. Ama gelen soruların düzeyini bir görseniz ağlarsınız. Ne amaçla bu tarz soruları sormuşlar hiç anlayamadım. Kimse de anlamadı zaten. Twitter ve Facebook üzerinde yapılan yorumlara bakınca kendime bir kez daha hak verdim. Kimsenin memnun olmadığı bir sınav. Kimler kazanıp da kaç puanla yerleşecek cidden merak içindeyim. Bu sınavdan iyi alan herkesi cidden tebrik ederim. 120 soruyu da yapan çıkmayacaktır diye düşünüyorum ama açıklanınca göreceğiz herşeyi.

Bugün ise resmi siteden sorular açıklanmış. Göz atıp bütün soruları tekrardan gözden geçirdim. 45-50 netim var desek yeridir. Genel yetenek süper geçmişken genel kültürdeki saçma ve amaçsız sorulardan çok yanlışım var.

Sınav açıklanınca aldığım puanı da buradan paylaşacağım.

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Etiketler: ,
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 8 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. sohbet odaları

   Kpss 2016 önlisans sınavı gerçekten aşırı zordu eve bir geldim daha şoku atlatamadan binali yıldırımın memur alımlarını durdurduk açıklamasını gördüm, madem durdurdunuz biz niye sınava girdik?


  2. Ersin

   bir milyon kez bu cevabına katılıyorum.


  3. Sesli Chat

   2016 kpss sınavı bizim içinde başlıktaki gibi geçti gerçekten sorular çok zordu bir daha ki kpss sınavı umarım böyle zor olmaz


  4. hayvanlar alemi

   kpss artık boş iş. İlla kamu işi olacak diye düşünmeyin ve kendinizi geliştirerek özel sektörde kamunun 2-3 katı maaşla çalışabilirsiniz.


  5. Saatlerin Anlamı

   Bizim gelecekte ne işimiz olur entrasan sorularla. Galipmiş yok isveçli ölen adammış. her branşa aynı soruların sorulması kadar saçma birşey yoktur.


  6. memocan

   Arkadaşa katılıyorum madem alım yapmayacaksınız niye sınav yapıyorsunuz kardeşim.


  7. Ahmet

   bu sene benimkiside çok kötü geçti inş seneye bir daha girecegim

  8. Çalışmadan maalesef başarı elde edilmiyor. İnşallah bir daha ki sefere istediğiniz puanı alabilirsiniz.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.