İsimtescil kullanmak pişmanlıktır!

Tarih: 14 Mayıs 2013 Sal 3:29 | Bu yazı 4.596 kez okundu.

Sadece başlığa bakıp da İsimtescil kullanmamdan pişmanlık duyduğumu sanma sakın. İsimtescil bana göre Türk domain firmaları içerisindeki en sağlam şirketlerden bir tanesidir. Bunu çoğu kişi kabul etmeyebiliyor ve İsimtescil‘i kötülüyorlar. Saygı duyarım ama ben tam tersi İsimtescil‘i severim ve sürekli de kullanırım. IHS, Godaddy ve diğer domain firmalarında bulunan alan adlarımı bile direk olarak İsimtescil hesabıma transfer ederim. Fakat, yaşadığım son 2-3 hadiseden dolayı İsimtescil‘den soğumaya ve pişmanlık duymaya başladım.

Neden?

Hani “her güzelim bir kusuru vardır” derler ya, gerçekten çok doğru bir söz. Bak yaşadıklarımı anlatayım hak vereceksin…

2011 yılının ortalarındayız daha. Saat  20:00 civarı.. Yeni siteler kurmak üzere alan adı arıyorum ve düşen domainleri günden güne takip ediyorum.Video sitesine merak salmıştım ve o günde ismini vermeyeceğim ama mükemmel bir domain düşecekti.  İsimtescil kullandığımdan ve kesinlikle bir domain alacağımdan dolayı İsimtescil hesabıma para gönderdim. Bilmeyenler için söyleyeyim, genelde .com olan domainler Türkiye saati ile 21:30’dan itibaren düşmeye başlar. Biraz zaman geçti ve domain düştü. Baktım domain alınabilir halde ve kayıt ettim. Ödeme bildirimini de geçtim ve bir saat önce ödemeyi yaptığımı belirttim. İnanır mısınız, o mükemmel dediğim domain yaklaşık olarak 3 saat boyunca başkası tarafından alınmadı ve İsimtescil çalışanı tarafından da kayıt yapılmadı. Domainin düşüşünü o kadar zaman beklemişim, domaini almışım, parasını ödemişim, bildirmişim ama gel gelelim İsimtescil‘de o gece çalışan kişinin keyfini bekliyorum. Her neyse o gün geçti gitti. Sabah uyandım. Domain alınmıştır ve hesabıma geçmiştir diye bekleyerekten İsimtescil hesabıma girdim. Birde ne göreyim? Domain hesabımda yok! Destek bölümüne de bir mesaj bırakılmış ve denilmiş ki; “Muhasebe belirttiğiniz saatlerde çalışmamaktadır ve ödemeniz ertesi gün onaylanmaktadır.”… Has siktir dedim içimden, kesin başkası aldı domaini. Ardından bir şok daha yaşadım. Domaini alan kişi de İsimtescil kullanıcısı? Benden farkı neymiş biliyor musunuz? Ben ne kadar önceden yatırırsam yatırayım, karşı taraf kredi kartıyla aldığı için domain onunmuş. Bir kere daha has siktir dedim içimden. Başkaları tarafından kötülenen İsimtescil o gün benim tarafımdan da kötülenmişti ve nefret duygum kabarmıştı. Ama aradan belli süre geçmiş ve öfkem dinmişti. Peki kaçırdığım o domain ne oldu dersiniz? Geçen meraktan girip baktım. Sahibi siteyi büyütmüş ve ekmeğine bakıyor. Hatta ne ekmeği, fırın fırın! Para basıyor ibne siteden.

Peki bu durumun sorumlusu benim kredi kartı kullanmıyor oluşum mu yoksa İsimtescil‘in yavaş ve kesintili hizmeti mi? Tabii ki benim kredi kartı kullanmıyor oluşum. Kim kendi şirketini kötüler ki? Adam bana değil, biz onlara ayak uydurmaya çalışıyoruz. Ulan banka değilsin ki? Paranı veriyorum zaten domain alırken. Paşa paşa her domain kayıt edilirken kendine para almıyor musun? Alıyorsun. Eee o zaman niye ben sana ayak uyduruyorum?

Bu durumu böyle yazıya dökmemin sebebi de geçtiğimiz hafta yine aynı sorunu yaşamamdı. Hiç değişmeyen bir İsimtescil ve hiç akıllanmayan ben. Açık söyleyeyim. İsimtescil’i kredi kartınız varsa kullanın, yoksa kullanmayın. Hosting olayına hele hiç girmeyin. Fazla fiyata düşük özellik alacağınıza gidip kendinize sunucu alın ve rahat rahat istediğinizi yapın.

Hadi eyvallah…

Kategori: Web's
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 7 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. neşeli dondurmalar

   bende burdan domainlerim vardı hepsini taşıdım. Ayrıca hostta berbat bence :S


  2. karşıyaka bilgisayar servisi

   7 yıldır isimtescil kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.


  3. Maximum Emlak

   Daha önce benimde bir isimtescil tecrübem oldu 64mb host memory ve 280mb alan veriyorlar, ftp ile dosya atamıosunuz.
   Herşeye para gözüyle bakan bir firma çoğu cms çalışmıyor bile.

   Elemanları satış yapıldıktan sonra sanki 100 defa aramışsınız gibi ilgisiz alakasız başından savıyor.

   Sonraları alakasız bir sitede yeni bir firma ile tanıştım tamam web alanı az ama ssd ile tamamen süper bir hız ve performans veriyorlar


  4. mert

   İsimtescilden banada gına geldi kısacası.


  5. film izle

   İsimtescilden uzun zaman önce kampanya ile bir domain almıştım, domain değerlenince ihsye transfer edeyim dedim. Bir türlü transfer kodunu alamadım. Domain kısmına bakan bir abla vardı onunla evlenecektim artık işimi halletsin diye. O derece iyi bir firma.


  6. Mehmet

   Son senelerde gerçekten bozulduğunu bende duydum. Daha önceleri kullanmıştım. Ama şimdi kullanmayı düşünmüyorum.


  7. Bulut Sunucu

   İsimtescil gerçekten pokunu çıkarttı biraz , düzeltmesi lazım kendisini.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.