Varsın bitmesin! Gün olur, biz biteriz…

Tarih: 03 Haziran 2013 Pts 4:11 | Bu yazı 3.269 kez okundu.

Yine anlamsızlıklar içinde boğuluyorum amına koyim ve sürekli kendime “eski sevgili niye unutulmaz?” sorusunu sorup duruyorum. Sahi niye unutulmaz ki eski sevgili?… Çok yakışıklı olduğu için mi? Çok parası olduğu için mi? Geçmişte unutamadığın anılar yaşadığın için mi unutulmaz? Aslında sorulacak soru çokta cevapları çok az. Çünkü karşındaki insanın içini bilemiyorsun hiçbir zaman.

Bakın size bir hikaye anlatayım.

İki genç varmış birbirlerini çok seven. Erkeğin adı Aşuk, kızın adı ise Maşuk‘muş.. Nişan düşünecek kadar ciddilermiş sevgilerinden. Maşuk’un geçmişte birlikte sevgili olduğu birkaç kişi varmış aynı okulundan. Aşuk bu durumdan huzursuz olmuş ve hepsiyle bir bir bağlantısını kesmiş. Maşuk için ilk olarak yeni hat almış. Ardından eski sevgilileriyle olan ortak arkadaşlarıyla bile görüşmesini istememiş, engellemiş. Anlayacağınız  tüm arkadaş çevresini değiştirecek kadar o kişilerden uzaklaştırmış sevdiğini. Ancak Maşuk tam olarak geçmişten kopamıyormuş. Tüm engellemelere rağmen eskiyi sürekli takip etmeye çalışıyormuş. Aşuk ile çok mutlu anlar yaşasa bile eski anları silemeyip, onları unutamıyormuş. An geliyor sürekli Aşuk’a eski sevgililerini anlatıyormuş. Aşuk ise tüm bunlar karşısında içten içe sevgi yapraklarını bir bir dökse de Maşuk’a olan aşkı hiç bitmiyormuş. Kıskançlık tabiri bile onun sevgisinin yanında kum tanesiymiş sanki. Kızdırsa da, üzse de ondan hiç vazgeçemiyormuş.

Gün olmuş vazgeçmiş Maşuk’tan. Dayanamamış eskiyi unutamamasına sevdiğinin. İstemeyerek de olsa bırakmış, bırakmak zorunda kalmış. Tam bir hafta görüşmemişler. O bir haftada Aşuk çok düşünmüş. Maşuk ise yarasına merhem olur diye Aşuk’un engel koyduğu eskileri hatırlatan dostlarıyla tekrar görüşmeye başlamış. Aşuk bitti nasıl olsa, ne sorun olacak ki demiş. Ama o bir haftanın sonunda tekrar birleşmişler. Aşuk Maşuk’tan, Maşuk ise Aşuk ile eski dostları arasında kalmaktan hiç vazgeçmemiş. Artık yeni kurallar gelmiş Maşuk için. Eskiyi bir daha hatırlamamak üzere unutmasını istemiş Aşuk. Hayatında sadece ben olayım demiş ve geçmişi hatırlamaması için söz istemiş Maşuk’tan. Söz vermiş Maşuk ve bir daha asla olmayacak demiş.

Günler geçmişşş, haftalar geçmişşş, aylar geçmişşş ve bir gün yine Aşuk Maşuk’u yakalamış. Maşuk yine eski sevgililerini merak edip araştırıyor, onları takip ediyormuş. Takibi o kadar yüksek boyuta gelmiş ki, eski sevgilisinin çıktığı kıza bile merak edip bakar olmuş. Aşuk bu durumun farkına varınca haliyle çok kızmış. Kızgınlığı o kadar büyükmüş ki, Maşuk o an yanında olsa elinin tersiyle bir tane vurmak istemiş. Sürekli kızmış, bağırmış, azarlamış Maşuk’u. Maşuk bu sefer yine söz vermiş her zaman ki gibi. Bir daha araştırmak yok, onların olduğu tek bir yer bile yok demiş. Aşuk yine kabul etmiş içi buruk şekilde. İçi burukmuş çünkü bitmiyormuş Maşuk’un eskiye dair özlemi, bitmeyecekmiş.

Ve Aşuk bir gün cevap vermiş: Varsın bitmesin eskiye özlemin. Sana olan güvenimin bittiği gibi; gün olur, bizde biteriz…

Böyle bir hayat gerçekten kitap yapılabilir değil mi? Adını da konusu gibi sevgili kitabı koyarız mesela…

Böyle bir konu şarkısız bitemez…
Kendinize ve sevdiğinize hayat boyu saygılı davranın.
Rastgele…

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.