Kız ile erkek ilişkisinde önemli noktacıklar.. -Vol 1-

Tarih: 14 Ağustos 2012 Sal 4:59 | Bu yazı 6.875 kez okundu.

Bugün sizlere “erkek ile kız arasındaki ilişkisindeki önemli noktalar“dan derlediğim bir kaç ders sunucam. “Niye böyle derse gerek duydun la şimdi?” demeyin. Toplumumuzdaki erkekler ne kadar abaza olsa da, konu aşk veya sevgi olunca, birden dünyanın en utangaç ve tanımlanamayan insan modeli kesiliveriyorlar. İnternette de araştırırsanız bu konu ile ilgili sayısız konu bulursunuz. Bu konuların da açılış sebebi de zaten normalde hiç bir kıza açılamayan, ancak zihninde o kızla yatmaya bile cesaret eden kişilerden dolayıdır.

Kafamda ortalama üç ders yayınlarım diye düşünüyorum. O yüzden çok gerekli, gerekli, gereksiz olarak üç bölüme ayırıyorum. İlk derste çok gerekli olan 3 maddeyi sizinle paylaşıcam.

İlk madde: Seks!

Üstte bahsettiğim gibi, ülkemizdeki erkeklerin %99.9’u kızlarla seks hakkında konuşmak, onlarla mesajla da olsa fantezik duygular yaşamak isterler. Buna örnek verecek olursak; apartman arasında sevişmek, inşaatta sevişmek, cafelerin tuvaletinde sevişmek gibi sıradışı şeyler… Ama bilmezler ki bırak fanteziyi, kızlar ilk tanıştığı erkek ile seks konuşmaktan nefret ederler. Eğer siz konuşursanız ve o dinlerse, onun gözünde resmen bir abaza profili çizmiş olursunuz. Ha derseniz ki “abi kız tam bir sex düşkünü” orasını bilemem tabii. Bana göre ilk sohbetinizin üstünden 5-6 hafta geçsin bi, tanıyın iyice birbirinizi.. Baktın kızda böyle konulara meyilli, hemen konuştuğunuz konuyu bağlarsın sekse. Ama diğer türlü sakın seks konusu açmayın. Bazı ateşli, cayır cayır yanan kızlar için tatmin edici olsa da, kimileri içinde çok itici oluyor. Sizi seks konuştuğunuz için itici gören kesim ise daha seks tecrübesi yaşamamış olmasından kaynaklanıyor. Sorun sizde değil onda. Yoksa evrendeki hangi insan, en çok haz alınan şeyden mahrum kalıp, konuşmak istemez? kimse.. O yüzden sizi itici de bulsa, abaza da bulsa peşini bırakmayın. Gece kafanızın üstünde vız vız gezen sivrisinek kadar inatçı ve kararlı olun.

İkinci madde: Temizlik!

Bu maddemizin konusu, temizlik! Genelde erkekler, bayanlara göre daha bakımsız olsa da, bazı erkekler bayanlardan daha temiz, titiz davranıyorlar. O yüzden bu maddemi sadece erkeklere değil, aynı zamanda pasaklı bayanlara da yazıyorum. İnsanlar bin bir çeşit.. Kimi ele bakar, kimi göte bakar, kimi yüze bakar, kimi gözlere bakar, kimi saça bakar, kimi dişe bakar, kimi kıyafete bakar, bakar da bakar amına koyduğumun sefilleri. Bilmezler ki iç güzellik önemli! Ama iç güzelliğin konumuzla alakası yok tabii, konumuz temizlik. Dışarıda sevgilileriyle gezen çiftleri görüyorum da inanın hiç sevgilim olmasa diyorum bazen. (şaka tabii ki, benim sevgilim onlar gibi pis değil) Zaten sevgilim bana aşık havalarında saçlarını yapmazlar, tırnakları kir içinde, uykudan yeni uyanmış, yirmi senedir duş almamış gibi dolanan çiftler görüyorum etrafta.. Ulan tamam sevgilin seni seviyor ama git bi duş al temizlen orospu çocuğu. Senle değil, çöp torbasıyla çıksın o zaman amına koyim. Temizlik imandan gelir der atalarımız, imansız. Kendine bakmayan sevgiliniz varsa hemen iade edin ve paranızı geri isteyin dostlarım..

Üçüncü madde: Dış Görünüş!

Üstteki temizlik maddesinde her ne kadar iç güzellik önemli desem de, günümüzde hiçbir erkek veya kız dış güzellik olmadan yüzünüze bakmıyor, bu bir gerçek. Bir kızın, sevgilisi için yapacakları bence şunlar olmalı; saçını kendisine yakışır şekilde yapmalı, aşırıya kaçmadan ruj-oje sürmeli, doğallığınızı bozacak kadar makyajdan kaçınmalı ve kesinlikle parfüm sıkmamalıdır. Erkeklerin sevgilileri için yapacakları ise bence şunlar: Saç yapımı, azcık kas yapımı ve parfümden tamamen kaçınmak… Kız ve erkek için verdiğim örneklerde farkettiyseniz “parfüm sıkmayın” dedim. Bana göre çiftler birbirlerinin parfüm kokularına değil de ten kokularına alışmaları lazım. Ayrıca sevgilinizde bulunan geçici hastalıkları, sorunları dert etmeyin. Buna en güzel örnek sivilce… Sevdiği kişiyi yüzünde sivilcesi var diye terkeden embesiller var etrafımızda. Onları yaş odunla dövüp, ayağımızın altıyla yüzlerine bir kere değil bin kere geçirmek lazım. Ayrıca bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. Hani şu etrafta dolaşan emolar ve o emo hayranı kızlar var. Genelde toplumda emo erkekler itici, emo kızlar seksi bulunur. Ama emo erkekler ise emo kızlar tarafından seksi bulunur. Hah işte, benim onların arasına bile girmişliğim vardır zaman zaman. Onların evlenmelik değil, eğlenmelik olduğunu gördüğüm an normal yaşantıma geri döndüm. Aman diyeyim sizde emolara özenip saç uzatmayın, piercing felan takmayın. (bilmek isteyen olursa, ben piercing felan taktırmamıştım. Sadece saçımı uzatmıştım) Ve son olarak; sevgiliniz güzel giyiniyorsa, sizin ondan daha güzel giyinmeniz lazım ki bakımlığı olduğunuzu görebilsin, farkedebilsin. Anladınız mı arkadaşşaklarım?

Hadi dağılın şimdi, yatıp uyucam ben.

Kategori: Toplumsal
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 6 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Ersin

   İlişkilerdeki oldukça önemli noktalara değinmişsiniz.


  2. Bazen salıncağı çok SALLARSIN

   “Lütfen yorumlarınızda argo ve küfür içerik bulundurmayınız.” diyen bir yönetimin yazılarında ana bacı giydirmesine ne demeli?


  3. Ersin

   Mesajını editledim karı gibi çok konuşmuşun. Sana tek diyeceğim popüler olan bir söz: “valla yarram bizde ortam böyle…”


  4. ali

   gerçekten önemli konulara vurgu yapmışsınız


  5. thomas taw

   Hemen her konuda doğru kız ile erkek ilişkisini en iyi şekilde anlatmışsınız. Ellerinize sağlık


  6. Enteresan Hediyeler

   Çok iyi noktalara vurgu yapmışsınız 🙂

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.