Yeni oyuncağım: Asus n500jv

Tarih: 28 Nisan 2014 Pts 15:35 | Bu yazı 3.777 kez okundu.

Uzun zamandır yeni bir bilgisayara ihtiyacım vardı ve sonunda annem “bu bilgisayar sorun çıkartıp duruyor, yürü gidip sana bir bilgisayar bakalım” demesiyle gidip yeni bir bilgisayar almak için yola koyulduk. Gerçekten de öyleydi, bilgisayarım sürekli sorun çıkartıyordu. Bundan iki sene önce yine internette çok beğenilen ve satılan bir cihaz olan Asus 1215n almıştım. Cihaz netbook olduğu için küçük ama etkili bir cihazdı. Oyun oynamayacak bir insana yetebilecek düzeydeydi diyebilirim. Fakat sonra zamanlardaki yavaşlaması, yavaştan cihazın bazı yerlerinin yerinden çıkması beni yeni bir bilgisayar arayışına itti. Örnek vermek gerekirse; şarj giriş yerinin oynaması, cihazın ekranını kapatırken oynayan iki aparatın kırılması, ekran yanlarında ve klavye yanlarındaki silikonların çıkması, güncellenen internet dünyasındaki programların hızına yetişememesi gibi bir çok etken sayabilirim.

Her neyse… Dün gittik ve direk Teknosa’ya girdik. Teknosa’da bilindiği üzere normal fiyatın biraz üstünde satış yapıldığını görürsün her zaman. Fakat çok yer gezip bulamadığımız için son çare girelim dedik ve bulduk da. Şansımıza hafta sonu indirim gününe denk gelmişiz ve 2.999 liradan cihazı 5 taksit imkanı ile beraber satın aldık. Fakat evden çıkmadan önce biraz internette araştırma fırsatım olmuştu bu cihazın fiyatlarını. Aldığım fiyatın 100 lira aşağısına da vardı fakat en az üç iş günü bekleyecektim gelecek diye. Hiç uğraşmadan ve ordaki satış temsilcisine “nette daha ucuzu var ki bu cihazın?” demeden direk gidip aldım.

Cihazı henüz tam anlamıyla kullanmadım. Sadece kutusundan çıkarttım ve birkaç kez açtım. Ardından tekrardan kutusuna kaldırdım. Çünkü elimdeki cihaz döküntü olsa da, tam anlamıyla işlevini yitirmeden o cihazı kullanmak istemiyorum açıkçası. Belki ilerleyen zamanlarda n550jv için inceleme bile yapabilirim burada.

Yeni cihazım bana hayırlı olsun gardaşım.

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 12 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. antalya kuaför

   Güle güle kullanın. Bizde ASUS Ultrabook kullanıyoruz, çok memnunuz.


  2. kişisel blog

   Güzel bir makineye benziyor,güle güle kullanın.


  3. AndroidLove

   güle güle kullanın hocam.


  4. Ersağ Üye Ol

   Bende Asus x55c Kullanıyorum Uzun Zamandır Uzay Sogutması harıka Baska Bılgısayarlar İle Kıyaslanamaz Bıle Bence Asus Bu Konuda Kendını Aşmış W8 i Cok Sevıyorum Çünki Artık Hız İnsanlar İçin Çok Önemli Noktada…


  5. boşanma davası

   asus bu işi biliyor çok güzel 🙂


  6. lig tv izle

   güzel seçim dizüstünde asustan şaşmayan biri olarak. Güle güle kullanın.


  7. Ersağ Üye Ol

   başka bilgisayarlarla kıyaslanamaz .tanıtımınız için teşekkür ederim


  8. Tek Yazar

   Gerçekten güzel bir seçim. Güle güle kullanman dileklerimle.


  9. Nesi Güzel

   i7 2.4 GHz işlemci ve 12 GB RAM var daha ne olsun. Özendim gerçekten (=


  10. İzmir Bilgisayar Tamiri

   gayet güzel bir cihaz asus zaten bu işin hakkını sonuna kadar veren firma. Asus ürünlerini gözü kapalı alırım. Gerek kalitesi, gerek servis aşaması oldukça iyi bu aldığınız üründe gayet güzel


  11. fatblock

   süpermiş şahsen ben çok beğendim. Güle güle kullanınn


  12. diyet

   Bana göre kesinlikle bahse konu olacak bir ısınma sorunu yok. Doğal olarak yüksek oyun gereksinimlerinde GPU 90 derece sıcaklığa kadar çıkıyor ki bu da gayet normal. Önemli olan bunu dışarı atarken sıkıntı yaşanıp yaşanmadığı…

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.