7 milyar insan içinden hayat eşini buldun mu?

Tarih: 10 Kasım 2012 Cts 22:57 | Bu yazı 3.267 kez okundu.

Yepyeni bir ilişkin oluyor, sevmeye başlıyorsun, o benim diğer yanım diyorsun ve bir daha ayrılmama yemini ediyorsunuz. Her gün farklı konuşmalarınız oluyor, her gün birlikte saçmalıyorsunuz, her gün ilişkinize yeni anılar ekliyorsunuz. Anılar hayatınızın hiçbir döneminde kendini unutturmuyor. Unutturmaması seni mutlu ediyor. O kadar mutlu ediyor ki sanırsın bir daha bu ilişki asla bitmeyecek. Her zaman, her yerde el ele oluyorsun, geziyorsun, başkalarını imrendiriyorsun. Düşünsene; geçmişte başka ilişkileri örnek vererek ” biz neden böyle değiliz ya? 🙁 ” diyerek kavga ettiğin sevgilinle, şimdi başkalarının kavgalarına neden oluyorsun. Bundan hayatının hiçbir döneminde haberin olmuyor. Başkalarının kavgasına neden olduğunu, hiç tanımadığın kişilerin bile bu kavga yüzünden sana sövdüğünü bilmiyorsun, bilemiyorsun. Bilsen de sikinde olmazlar herhalde. Bilme o yüzden.

Sen hayatına son sürat sevgilin ile yeni adımlar atmaya devam ederken, etrafındaki insanlar tarafından eleştirilmeden de edemiyorsun. Hayatta hiçbir sike prezervatif bile olamayacak kapasitedeki kişilerin sizin hakkınızda yorumlarda bulunması ne kadar doğru?  Benim söz yüzüğümün altında kalmış ve parmağımı ezmiş o iz bile anlam taşıyorken, hayatımda hiç iz bırakmamış, bırakamayacak boş teneke insanların hayatımda rol edinme çabalarını görünce sadece gülümsüyorum. Ama içimden bir o kadarda sövüyorum. Ve içimden “bu insanlar zamanında hiç mi aşk yaşamamışlar?” diye soruyorum kendime. Ben her gün çift kat giysi giyerken, kalbimdeki üşümesin diye, pelinay üşümesin diye sıkı sıkı giyinirken neden bunları hiç eleştirmiyorlar anlamıyorum. Bunları da neden yazıyorum bilmiyorum çünkü ben onların eleştirilerini asla önemsemiyorum. Çünkü ben 20 yaşındayım ve asla kırmak istemediğim, hayatımın devamında koluma takarak gezeceğim hatunumu buldum. Her insanın dünyada bir sevdiği, hatunu var. Buna çoğu insan gibi bende inanıyorum. Yeter ki  sen o tertemiz bedenini orospuya çevirmeden kalmayı başar. Eşini bulduğunda “al, tertemiz olarak seninim” diyebilmeli insan. Bu duygu emin ol arkadaş çevrene söylediğin “ben onunla çıktım, şununla çıktım” havandan bin kat daha güzel.

Ha bu arada. Sen bu satırları okurken ben, sevgilim dediğim, kadınım dediğim, hatunum dediğim, sevdiğim dediğim kişiyle doyasıya yaşıyorum bu hayatı.. Sende yaşayacaksın bu hayatı bundan eminim. Ama bu hayatı yaşarken de asla başka ilişkileri, kendi ilişkin ile kıyaslayıp sevdiğin ile kavga etme, aranı bozma. Değmiyor, sevdiğini üzdüğüne değmiyor be ortak…

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 8 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Serhat

   Merhaba kardeşim;
   Mail adresime bir cevap atabilirmisin acaba? İletişim sayfanda eklenti yok sanırım.. 🙂


  2. Ersin

   Mail adresinize geri dönüş yaptım hocam.


  3. Renk Haber

   Güzel bir yazı, aynı şeyi kendi sevgilim içinde hissediyorum. Allah yolunuzu açık etsin


  4. karşıyaka bilgisayar servisi

   Kendimi aşktan sevgiden uzak hissediyorum hocam allah herkesin gönlüne göre versin


  5. filmizlebak

   asıl sorun da bu zaten. 7 milyar insan içinde, ruh eşimizi topu topu 70 milyonluk ülkede, belki 500bin kişi arasında bulmaya çalışıyoruz.

   çok düşünmemek lazım bu konuda içinden çıkılmaz yoksa… 😀


  6. kendin yap

   Her anın her zerrenin tadını çıkarıcaksın vakit geçmeden, doyasıya eğleniceksin her şeyi onunla birlikte yapıcaksın o en derinlerine işliyecek ve bırakamıyaksın onu 🙂


  7. Emlakta Haber

   gerçekten çok anlamlı bir yazı olmuş. Allah yolunuzu açık etsin


  8. Pembekulup

   İnşallah hayat eşimizi buluruz 🙂

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.