Açıklayın artık şu üniversite tercihlerini ya öldük burda amk!

Tarih: 24 Temmuz 2013 Çar 0:08 | Bu yazı 3.440 kez okundu.

Üniversite sınavı yapıldığında, tarihinde bir başarıya imza atarak bir hafta gibi bir sürede sonuçlarını açıklayan ÖSYM, aynı hızı maalesef tercih sonuçlarını açıklama aşamasında gösteremiyor. Yahu bir düşünün; herkes sınav olmuş, optiğini vermiş, tüm kontroller yapılmış ve optikler tek yerde toplanmış. Ardından tarama başlamış ve sıralamalar belli olmuş. Ardından da açıklanmış. Tüm bu işlemler sadece bir hafta gibi bir sürede açıklanırken, internetten başvuru yaptığımız tercihler bir türlü açıklanamıyor. Bu yavaşlık ne hmına?

İnternette herkes sonuçların açıklanmasının çok yakın demekten kendini alamıyor. Onlarda da biraz heyecan ve piçlik hat safhada. Belki denk gelir de birinin sözü doğru çıkarsa eğer onu forumlarda peygamber ilan ederler bu dakikadan sonra. Çoğu kişi pazartesi günü açıklanır dediği tercih sonuçları, günlerden çarşamba olmasına rağmen bir türlü açıklanmadı. Artık meraktan ÖSYM’yi arayanlar oluyor tarih öğrenmek için. Tarih verecek olsalar baştan verirler zaten, bizde böyle mal mal beklemeyiz. İnternette son 2-3 gündür sadece DH, R10 ve ÖSYM sitesinin üçgeninde dolaşıyorum. Hani belki denk geliriz de direk bakarız diye. Yok amına koyim kimse takmıyor bizi. Ders yok, hava sıcak, oruç dururken karnımız zil çala çala oturuyoruz bilgisayar başında. Paşalarımızın keyfini bekliyoruz. Yıl olmuş 2013 hala ÖSYM sonuçlarını 1 haftada açıklayacak. Kendilerini ne zaman geliştirecek bunlar? Kesin ben üniversiteyi bitirdikten sonra… Çünkü ne zaman bir okula gitsem veya bir okuldan ayrılsam, direk o yeri yenileme çalışması yapmaya başlıyorlar. Ben varken yapsanız da lüks içinde okusak ya amk? İlkokulda da böyleydi, lisede de böyleydi, üniversitede de böyle olacak eminim.

Hafta sonuna kadar açıklamayanın kaynatası ölsün amk. Duydun mu değil mi kaplumbağa başkan?

Kategori: Toplumsal
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında bir yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Sinavsistemleri

   Tercih sonuçlarının açıklanması gerçekten uzun sürüyor. Özellikle ek tercih döneminde çok beklettiler bu sene. Bir eğitimci olarak, öğrencilerin bu stresli zamanlarını çok iyi anlıyorum.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.