Birlikteliğinizi Alyans ile Taçlandırın

Tarih: 13 Ocak 2019 Paz 20:34 | Bu yazı 1.139 kez okundu.

Alyans evliliğin bir simgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle gelin adayları yüzük seçimlerinde çok titizdir. Her zevke ve isteğe göre alyans modelleri yer almaktadır. Tektaş ile birlikte yüzük takılarak hoş bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Yüzüğün modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri gümüş yüzük olmaktadır. Gümüş alyanslara baktığımız zaman karşımıza desenli, bombeli, düz ve taşlı gibi modeller karşımıza çıkmaktadır. Fakat gümüş yüzük kararmaya çok yönelik bir yüzük modeli olmaktadır. Kararma olacağından dolayı bazı zamanlarda parlatmanız ve bakım yaptırmanız gerekmektedir. Klasik model sevmeyenler, modern bir model tercih etmek isteyen kişiler ise çelik yüzük çeşitlerine bakabilirler. Çelik yüzük çeşitleri paslanmazdır. Aynı zamanda da dayanıklı olmaktadır. Metal olduğundan dolayı da uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Kolay kolay çizilmez ve yamulmaz. Gümüş yüzük gibi de kararma durumu olmamaktadır.

Platin ve Titanyum Alyans

Alyanslar her zaman altın yüzük olmamaklardır. Başka yüzük türleri de bulunur. Bunlardan biri de platin olmaktadır. Sağlam metallerden oluşan ve en parlak yüzük türü olan platin oldukça sert bir alyanstır. İşçiliği ise zor olmaktadır. Kuyumcularda platin yüzük aradığınız zaman çok fazla bulunmadığını göreceksiniz. Bulduğunuz kuyumcularda ise fiyatlar oldukça yüksek olmaktadır. Altına göre daha ağır bir materyal olan platin oldukça sağlam olduğundan dolayı yamulma ve çizilmeye karşı da çok dayanıklıdır. Bir başka yüzük çeşitlerinden biri de titanyum olmaktadır. Çelik gibi dayanıklı olmaktadır. Aynı zamanda alüminyum kadar da hafiftir. Oksitlenme olmadığından dolayı kararma da yapmamaktadır. Titanyum yüzük üzerinde herhangi bir kaplama olmamaktadır. İsteğe bağlı olarak altın veya gümüş parça eklenebilmektedir.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.