Google Ads nasıl reklam verilir? 

Tarih: 24 Mayıs 2021 Pts 22:45 | Bu yazı 478 kez okundu.

Google’da Nasıl Reklam Verilir? Google’da reklam vermek, erişiminizi genişletmek, yeni müşteriler bulmak ve işinizi büyütmek için verebileceğiniz en iyi kararlardan biridir. Google Ads (eski adıyla Google AdWords), dünyanın en büyük ve en yaygın olarak kullanılan çevrimiçi reklamcılık platformudur ve Google’da reklam vererek işletmeniz milyonlarca potansiyel bir kitleye ulaşabilir.

Google’da Reklam Nasıl Çalışır?

Google Ads bir açık artırma işlevi görür, ancak normal bir açık artırmanın aksine, önemli olan yalnızca teklifiniz değildir; açık artırma, reklam kampanyalarınızın kalitesini ve alaka düzeyini hesaba katar. Bu, oyun alanının sadece en derin ceplere sahip reklamcılar için değil, herkes için aynı seviyede olduğu anlamına gelir.

Google Ads açık artırması, anahtar kelime kavramı etrafında şekillenir. Reklam verenler, işletmeleriyle alakalı olan ve arama yapanların bir şey bulmaya çalışırken kullanabilecekleri anahtar kelimeleri belirler ve bir Google kullanıcısı reklamını her tıkladığında ne kadar ödemek istediklerini belirterek onlara teklif verir. “Tıklama başına ödeme reklamcılığı” terimi buradan gelmektedir.

Reklam açık artırması, bir arama yapan kişi Google’a her anahtar kelime girdiğinde gerçekleşir, yani teklif verdiğiniz her anahtar kelime araması, reklamlarınızın potansiyel yeni müşterilere gösterilmesi için bir fırsatı temsil eder. Ve bu potansiyel müşteriler aktif olarak sattığınız şeyi aradıklarından, tam olarak doğru anda görüneceksiniz. Google’da reklamcılığı bu kadar güçlü yapan ve işinizi büyütmenin en iyi yollarından biri budur.

Google’da Nasıl Reklam Verilir?

Google’da reklam vermek, ne gerektirir? Öncelikle ücretsiz bir Google Ads hesabı gerektirir. Hesabınızı açtıktan sonra, işletmenizi büyütmek için Google Ads’ü nasıl kullanacağınızı bulmanın zamanı geldi!

Google’da reklam vermek için süreçlere göz atalım. 

 • Hesap hedeflerinizi belirleyin
 • Hedef kitlenizi belirleyin
 • Anahtar kelime araştırması yapın
 • Bütçeleri ve teklifleri belirleyin
 • Optimum hesap yapınızı oluşturun
 • Yüksek performanslı reklamlar yazın
 • Etkili açılış sayfaları oluşturun
 • Dönüşüm izlemeyi uygulayın
 • Yeniden pazarlama listelerinizi büyütün
 • Optimizasyonu alışkanlık haline getirin

Google reklamcılığınızı nasıl optimize edeceğiniz konusunda aşağıda bilgi vereceğiz.

Optimum Google Ads 

Hesap Yapısı İlk adım, hesap yapınızı dikkate almaktır. Bir AdWords hesabını yapılandırmanın, web sitenizin yapısını yansıtma veya ürün kategorizasyonu gibi birçok yolu olsa da en etkili ve başarılı hesapların tümü, organizasyonel hiyerarşi söz konusu olduğunda aynı nitelikleri paylaşır.

Google Ads hesabınızın yapısı bu hiyerarşiyi tam olarak yansıtmayabilir, ancak hesabınızı bu şekilde düzenlemek, Kalite Puanı gibi PPC ölçümleri üzerinde önemli etkiye sahip olabilecek faktörleri en başından itibaren düzenli ve temalarını net bir şekilde belirlemenize olanak tanır.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.