Ek kazanç sağlamak için tekrardan Google AdSense başvurdum!

Tarih: 14 Temmuz 2013 Paz 4:19 | Bu yazı 4.228 kez okundu.

2006 senesinden geçtiğimiz seneye kadar kullandığım bir AdSense hesabım vardı. Fakat o kadar eski olmasına rağmen hiç ödeme alamamıştım çünkü, AdSense ile kazanç sağlayabileceğim bir sitem yoktu maalesef… Bende içerisinde 70$ birikmişken satayım dedim ve inanır mısınız direk alıcı buldum. O ara biraz da paraya ihtiyacım olduğundan dolayı 70$ bakiyesi olan AdSense hesabımı 350 liradan sattım. Yani hesap için yaklaşık olarak 200 lira kar ettim ve o günkü parasal ihtiyacımı hemen giderdim.

Ancak AdSense hesabınızın varlığının değerini ancak elinizden gittiğinizde anlayabiliyorsunuz. Çünkü artık Google üzerinden gelen ek geliriniz olmuyor. Ayrıca benim AdSense hesabım pinliydi. Pinli hesaplar çok özeldir ve zor bulunur. O yüzden şu an sattığıma çok pişmanım. Bu pişmanlığı gidermek adına da bugün AdSense servisine tekrar başvuruda bulundum. Ama ne zaman kabul ederler orasını Allah bilir. Çünkü başvuru yapıp bir ay bekleyen kişiler bile varmış ve sonuç olumsuz da olabiliyormuş. İşimiz biraz da şansa kaldı desek yeridir.

AdSense hatırlayacağınız üzere çöplük site ile başvuru yaptığınızda ne yazık ki kabul etmiyor. İlla özgün tasarımı, özgün içeriği ve günlük güncellediğiniz bir sitenin olması gerekiyor. Bunun yanı sıra daha önce AdSense servisinden ban yemişseniz çok zor hesap alabiliyorsunuz. Benim şansıma da hesabı sattığım kişi adsense hesabını sonunda banlatmış. Google kurallarına göre zaten satmak yasaktı. Üstüne bir de adam banlanınca ben ortada kaldım desek doğru olur. Malın oğlu işte, ne halt yedi de banlandı kim bilir. İnşallah Google sesimi duyar da beni tekrar bünyesine alır. Çünkü, internet sitelerim üzerinden AdSense ile kazanacağımız daha çoook para var…

Kategori: Web's
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında bir yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. p3 puan hesaplama

   Ben de ilk adsense başvurusunu 2008’de yapmıştım. Yaşım 18’in altında olduğu için de çek ile ödeme yapılmıştı. Tabi o zaman aldığımız 150 doların yarısı bankaya gitmişti. Adsense site sahipleri için büyük nimet ancak bu nimeti suistimal eden yayıncılar maalesef çok fazla. Tıklamaya teşvik edici mesajlar, video önü tüm sayfayı kaplayan reklamlar ziyaretçiyi de yoruyor. Bu da reklamdan kaçış anlamına geliyor.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.