Klima Dış Ünitesi Çalışıyor Ama İç Ünite Hiç Çalışmıyor

Tarih: 11 Nisan 2019 Per 13:37 | Bu yazı 1.044 kez okundu.

İklimlendirme teknolojilerinin en çok kullanılan cihazları olan klimalar, iki parçalı bir sisteme sahiptir. Temel çalışma prensibi kapsamında klimaların iç ve dış üniteleri bulunmaktadır. Bu iki ünite arasındaki bağlantı kapsamında klimaların ısıtma ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirebilmesi sağlanabilmektedir. Bu çerçevede de klimanın kullanımı sırasında karşılaşılan en popüler sorunlardan birisi de klimanın dış ünitesi etkin bir şekilde çalışırken, iç üniteden hiç tepki alınamamasıdır. Klimanın dışarıya olan bağlantısını sağlayan dış ünite çalışırken, iç ünitenin elektrikte alıyor olmasına rağmen çalışmaması durumunda klima kumandası yerine direkt olarak klima üzerindeki kontrol paneli üzerinden işlem yapılmaya çalışılmalıdır. Eğer buradan çalışması sağlanır ise klima kumandası arızalıdır. Ancak çalıştırılamaz ise klimanın iç ünitesinde bir arıza olduğunu gösterir ki bireysel olarak bu işlem için müdahale edilemez. Bu çerçevede de Bostancı Toshiba Klima Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bölge genelinde uzun yıllardır faaliyet göstermenin getirmiş olduğu deneyim ve bilgi birikimi ile sektörünün en önemli markalarından birisi haline gelen Klima Servisi merkezi tarafından tüm klima arızaları için olduğu gibi dış ünite çalışırken, iç ünite çalışmaması sorununa yönelik olarak hızlı ve etkin bir şekilde servis çözümleri sağlanmaktadır. Alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan teknik personellerin görev aldığı servis hizmetleri kapsamında klimalardaki bu problemin çözümü için gerekli olan müdahaleler, en kısa zaman dilimleri içerisinde tamamlanmaktadır.

Her geçen gün hızla gelişen teknolojiyi etkin bir şekilde yakından takip etmekte olan Bostancı Airfel Klima Servisi merkezi tarafından her türlü klima modeline ilişkin olarak servis çözümü sunabilme kapasitesi barındırıyor. Son derece hızla gelişen klima teknolojisini etkin bir şekilde servis altyapısına entegre eden klima servisiyle birlikte klimalardaki tüm arızalardan en hızlı şekilde onarımları gerçekleştirilmektedir. Klimalardaki bu tip sorunların onarımına yönelik olarak her türlü çalışmaya ilişkin olarak 1 yıllık garanti desteği sağlanıyor. Böylelikle kullanıcıların, 1 yıllık periyotta karşı karşıya kalabilecekleri her türlü tekrarlayan arıza durumunda en hızlı şekilde onarımının ek maliyetler oluşmasına müsaade edilmeden, gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu hizmetlere ise 7 gün 24 saat kesintisiz olarak çağrı merkezi numaraları üzerinden ulaşarak, profesyonel servis desteği alınabilmektedir.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.