Konut Alımında Faizsiz Yöntemler Daha Çok Tercih Ediliyor

Tarih: 28 Mayıs 2021 Cum 10:54 | Bu yazı 429 kez okundu.

Konut alırken banka faizi şeklinde yapılan kredi çalışmaları, faizlerin ev fiyatı kadar büyümesi nedeni ile cazibesini yitirmiştir. Faizle çalışan bankalar, evin parasının % 75’ini karşılamaktadırlar. Kalan % 25 ise ‘nereden bulunsan bul’ şeklinde size bırakılmaktadır. 200 liralık eve 350 lira para vereceksiniz. Bunun 150 lirası faiz. Ödemede takıldığınız zaman ödemelere faiz binecek. Ödeme yapamadığınız zaman da evi alacaklar. Bu şekilde ev almak gerçekten mantık dışıdır.

Faizsiz Konut Kredisi Verenler

Günümüzde faizsiz konut kredisi veren kuruluşlarla çalışmak, son derece önemlidir. Güvenilir faizsiz kurumlar, araba sahibi de yapmaktadırlar. Siz taksitleri yatırıyorsunuz. Belli bir tarihe kadar taksitleri yatırıyorsunuz ve o tarihte sizi araba sahibi yapıyorlar. Daha sonra ise, kalan borcunuzu taksitle ödüyorsunuz. Ev konusunda da aynı şekilde çalışmaktadırlar. Peşinat ve aylık ödemenize bağlı olarak, iki veya üç yıl taksitleri yatırıyorsunuz ve size o tarihte evi alacağınız kadar para veriliyor ve evinizi alıyorsunuz. Kalan borcunuzu da taksitle ödüyorsunuz.

Başka bir kuruluş da, hizmet bedeli almaktadır. Hizmet bedeli alan bu faizsiz kuruluşlar, evin bedelini istediğiniz taksitlere bölüyorlar. Senet ve peşinatsız seçeneklerle, faizsiz konut kredisi sağlayarak, sizleri ev sahibi yapıyorlar.

Faizsiz Sistemler Güvenilir Mi?

Faizsiz sistemler, günümüz şartlarında tercih edilmeye başlanmıştır. En büyük şehirlerimizde faizsiz konut projeleri İstanbul seçenekleri ile kısa zamanda güven sağlamışlardır. Başka bir seçenek olan faizsiz konut kredisi veren bankalar seçeneği de faizsiz ev almak isteyenler için çözüm olabilir.

Faizsiz çalışan bankalar memura faizsiz konut kredisi vermektedirler. Her zaman için bütün faizsiz programlarını en iyi şekilde incelemeliyiz. İleride çıkacak aksaklıkların engellenmesi için, sözleşmenin incelenmesi, son derece önemlidir. Faizsiz ev sahibi olmak isteyen bir kişi için en iyi seçim, faizsiz projelerdir.

Kredi Almanın En Sağlam Yolu Faizsiz Olmasıdır

Faizsiz kredi kuruluşların faizsiz iş yaptığını anlamak için, faizi bilmek gerekir. Bu şekilde hareket edildiği zaman, kimin faizli verdiğini kimin faizsiz verdiğini daha iyi anlarız. Kar payı ve hizmet bedeli ile çalışan kuruluşlar, faizsiz çalışmaktadır. Bu nedenle, daha dikkatli bir şekilde projeleri gözden geçirilmelidir.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.