Spor Görünmenin Tesettür Hali!

Tarih: 06 Ocak 2018 Cts 0:25 | Bu yazı 1.322 kez okundu.

2018 yılının başlarından itibaren hatta 2017 yılının sonlarından itibaren moda tüm kullanıcılarına sunuldu. Tesettür modasında en uygun tarzlar tesettür modası uygulamasını tarz edinmiş modacılar tarafından kullanıcılarına sunuldu. Görüntü olarak şık bir tasarıma sahip olan bu yılın modası içinde en fazla spor elbiseler ile bohem elbiselerin yer alması rahat giyinmeyi seven bayanlar tarafından mutlulukla karşılandı. Çünkü bazı bayanlar giyim tarzı olarak ne kadar klasik ve her çeşit kumaş kullanımına açık olsa da bazı bayanlar için rahat giyinmek şık bir duruş sergilemenin bile ötesinde bir tarz oluşturmalarına sebep oluyor. Bir çok kadın için günlük kıyafetlerin spor kıyafetler arasından seçilmesi tabi ki de olası fakat bazı bayanlar işyerlerinde ve özel arkadaş toplantılarında bile şık duruşu bir kenara atarak rahat giyinmeyi tercih ediyor. İşte 2018 modası içinde tam da bu bayanlar için bir çok modelin mevcut olduğu görülüyor.

Spor Tesettür Elbise Modelleri

Tesettür elbise seçimi kadınların önceleri en fazla zorlandığı elbise seçimlerinden birisiydi. Mağazalardan tesettürlü olması için anne elbiseleri, anne bluzları ve anne gömlekleri satın alır ve çok genç kişiler bile bu kıyafetleri giymek zorunda kalırdı. Hele de dış kıyafetler tamamen renkleri ve modelleri ile birlikte sanki çok yaşı ilerlemiş bayanlara yönelik yapılan çizgileri taşır ve her yaştan bayan bu kıyafetleri tesettürlüler diye giymek zorunda kalırdı. Son zamanlarda tesettürlü kıyafet alanında büyük ilerlemenin olması bu arayışları oldukça iyi bir şekilde sonlandırdı. Çünkü tesettür modası da diğer moda çeşitleri gibi aldı başını yürüdü diyebiliriz. son zamanlarda bayanların tercihi haline gelen spor tesettür elbiseler bir çok bayan tarafından rağbet görmeye devam ediyor. Yazımızın üst kısmında dediğimiz gibi çoğu bayan şıklığın yanında bir de rahat kıyafetlere sahip olmak istiyor. Bu da spor kıyafetler olarak günümüzde karşımıza çıkıyor.

Spor tesettür giyim hususunda oldukça çığır açılan günümüzde bu elbiselerin tasarımında taş tül ve pul işlemesi kullanmadan sade bir tasarım ile oluşturulmuş elbiseler olarak karşımıza çıkıyor. Bu elbiselerin tek aksesuarı renk seçiminde daha alımlı durması için parlak renklerin seçilmesi. Her çeşit spor çanta ve spor ayakkabı ile kullanılabilin ve tesettür giyim için yapılmış olan bu tesettür elbiseleri bu yıl her renkten bulmak mümkün. Günümüz kadınlarına en iyi yılı getiren 2018 yılında yine en iyi elbiselerin sunumunun yapılacağı sanılıyor. Bu modayı takip eden bayanların kendilerine daha rahat kıyafetler araması ile de oluşturulabileceği sanılan kıyafetlerin sunumunun yapılması ve tesettür hususunda da her çeşit elbisenin tesettüre uygun bir tarzda hazırlanmasının ve sunumunun yapılmasını da bayanlara sunuyor.

Kışlık Tesettür Elbise

Tesettür elbiselerde de seçim yapılırken mutlaka kışlık ve yazlık olarak ayrım yapılması gereklidir. çünkü kış ayları daha soğuk yaz ayları ise sıcak olduğundan mevsimlik olarak kumaş seçimi mecburi olarak görülür. Kış aylarında yazlık elbise giymek hiç de sağlıklı görünmezken yaz aylarında da kışlık elbise giymek hiç de hoş değildir. Tesettürlü bayanlar için en şık elbiselerin ülkemizde tasarlanması hatta bu elbiselerin dış ülkelere de ihracının yapılması tesettür modasının kadınlarımıza sunulduğu için rahatlamamıza neden oluyor. Artık tesettürlü kadınlar kış elbiselerini ayrı yaz elbiselerini ayrı bir şekilde seçerek gardıroplarını yenileyebiliyor. Günlük olarak seçilen bu yılın modası kışlık elbiselerin neredeyse hepsi triko kumaşlardan oluşturularak satılıyor. Tesettürlü bayanların tercihi olacak olan elbiselerin bazıları belden bağcıklı bazıları ise yaka bağcığı ile süslenerek tasarlanmış.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.